Qualcomm destekli Lenovo 5G PC, Computex’te tanıtıldı

0

Dünyanın önemli bilgisayar şovlarından biri olan Computex 2019’da Lenovo da ilk 5G özellikli bilgisayarını tanıttı. Fuarda tanıtılan Lenovo Project Limitless modelinde Qualcomm’un Snapdragon 8cx 5G işlemcisi kullanılıyor.

Lenovo 5G PC indirme hızı ile dikkat çekiyor

5G bağlantılı bilgisayarlar için özel üretilen işlemcinin kullanıldığı bilgisayarda Qualcomm tarafından geliştirilen X55 modem görev alıyor. Bu modem de tabii ki 5G bağlantı özelliğini destekliyor. Category 22’yi entegre eden Snapdragon X55 5G modem günümüzün en hızlı 4G bağlantısı için 2.5 Gbps’ye ulaşan indirme hızı sunuyor.

Verilen bilgilere göre Snapdragon 8cx, i5-8250U işlemcisinden daha güçlü bir performans sunuyor. Aynı zamanda güç tüketimi konusunda da başarılı bir performans sergiliyor. Ancak güç tüketimiyle ilgili teknik veriler tanıtımda açıklanmadı.

Konsept olan bilgisayar henüz satışa sunulmayacak. Söylenenlere göre Qualcomm ve Lenovo 2020’nin başında kullanıcılarına yeni gelişmeler sunacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>