Qualcomm Hindistan ile ortaklık kurdu

0

Qualcomm Hindistan

Qualcomm Hindistan ile kurduğu ortaklık kapsamında, Hindistan Uzay Araştırmaları Örgütü (ISRO) ile iş birliğine gitti.

Qualcomm Hindistan ile ortak çalışacak

Akıllı telefonlar için ürettiği işlemcilerle küresel bir marka haline gelen Qualcomm, telefon sektörünün ötesine geçmeye hazırlanıyor. Yapılan anlaşma kapsamında Qualcomm ile Hindistan Uzay Araştırmaları Örgütü (ISRO)ortaklık kurdu.

Bu ortaklık kapsamında Qualcomm, Hindistan’ın 325 milyon dolarlık bütçeyle desteklediği Hindistan Bölgesel Uydu Konumlandırma Sistemi (NavIC) projesine destek sağlayacak. Qualcomm’un nesnelerin interneti, otomotiv ve mobil çözümlerini, projedeki coğrafi konumlandırmayı geliştirmek için kullanması hedefleniyor.

Qualcomm Location Suite teknolojisinin, NavIC sistemindeki tüm uydular tarafından desteklenmesi hedefleniyor. 2019 yılı sonlarında desteğin verilmeye başlanması ve 2020 yılı ilk yarısında NavIC destekli ticari cihazların piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>