Qualcomm IoT çalışmaları için Brezilya’yı seçti

0

Qualcomm IoT

Qualcomm IoT çalışmaları için hedef ülke olarak Brezilya’yı seçti. Qualcomm IoT konusunda Brezikya’da akıllı şehir ve fabrika üzerine çalışma yapacak.

Qualcomm IoT için Brezilya’yı hedef alıyor

Qualcomm, Brezilya’nın Sao Paulo eyaleti ile IoT uygulamalarına yönelik işlemcilerin üretilmesi için çalışan Tayvanlı şirket USI ile ortak çalışacak. Ortaklık kapsamında kapsamında bir fabrika kurulması için bir anlaşma imzaladı. Kurulacak olan fabrika, Campinas’ın teknoloji merkezinde yer alacak. Her şey planlandığı şekilde ilerlerse 2020 yılında üretime başlanacak.

Ar-Ge merkezi, seçilecek olan yerel bir üniversite veya araştırma merkezi ile kamu-özel ortaklığı altında inşa edilecek. Qualcomm’un kıdemli başkan yardımcısı ve başkanı Rafael Steinhauser, “IoT, büyük ekonomik fırsatlar ve yaşam kalitesini artırmanın yanı sıra, ülkenin verimliliğini de artırabiliyor” dedi.

Qualcomm geçen yıl, IT hizmetleri firması Logicalis ile Brezilyalı müşterilere yönelik bir IoT ürün ve hizmet sunumu için bir ortaklığı da duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>