Qualcomm işlemci siparişlerine yetişemiyor

0

Qualcomm işlemci siparişleri

2020 yılı net gelirinde rekor kıran Qualcomm, 2021’e büyük sorunlarla başladı. Qualcomm işlemci siparişlerine yetişemiyor.

Qualcomm işlemci siparişleri konusunda sorun yaşıyor

Günümüzün en büyük işlemci üreticilerinden biri olan Qualcomm, 2020 yılı son çeyreğinde 8.2 milyar dolar gelir açıklamıştı. Qualcomm’un bu dönemdeki net geliri ise 2.45 milyar dolar olmuştu. Kendisi için rekor gelir elde eden Qualcomm, 2021’e büyük sorunlarla başladı.

TSMC ve Samsung’dan gelen döküm konusunda siparişlere yetişilemeyeceği haberi, Qualcomm’u doğrudan etkiliyor. Bu nedenle Qualcomm da işlemci siparişlerine yetişemeyecek ve 2021 yılı ilk yarısını bir hayli zorlu geçirecek. Bunda pandemiyle birlikte tüketici elektroniğine artan talep büyük rol oynadı.

2021 yılında birçok üreticinin stok sorunu yaşadığını göreceğiz. Apple da modem tedarikinde yaşadığı sorunlar nedeniyle istediği kadar iPhone 12 üretemeyeceğini duyurmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>