Qualcomm metaverse için Micorosft ile çalışıyor

0

Qualcomm metaverse

Çip geliştirme amacıyla Qualcomm metaverse için Microsoft ile işbirliği yapıyor. Qualcomm, özel çipler geliştirdiğini duyurdu.

Qualcomm metaverse için Microsoft’a çip sağlayacak

Qualcomm yaptığı açıklamada, hem tüketiciler hem de işletmeler tarafından metaverse uygulamaları için kullanılmak üzere hafif artırılmış gerçeklik gözlüklerini kontrol edecek özel çipler üzerine Microsoft ile çalıştığını söyledi.

Qualcomm CEO’su Cristiano Amon Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, iki şirketin özel çipleri, insanların çalışabileceği ve oynayabileceği sanal dünyalar yaratmak için ihtiyaç duyduğu yazılım geliştiricilerle eşleştirmek için birlikte çalışacaklarını söyledi.

İşbirliğinin gelecekteki cihazlarının, kullanıcıların kendilerinin gerçekçi bir görüntüsünü başka bir kullanıcının kulaklığına aktarmasına olanak tanıyan ve böylece her iki kişinin de aynı odada olduğunu hissetmelerini sağlayan Mesh adlı bir Microsoft yazılım ürünü ile çalışacağını söyledi.

Gelecekteki donanımlar, dijital nesnelerin üzerlerine yerleştirilebilmesi için fiziksel alanların haritalanması ve kullanıcıların bu nesneleri manipüle edebilmesi için manuel izleme gibi temel artırılmış gerçeklik işlevlerini gerçekleştirmeye yardımcı olan Snapdragon Spaces adlı Qualcomm yazılımını da kullanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>