Qualcomm otonom sürüş testlerine başlıyor

0

ABD’li dev işlemci üreticisi Qualcomm, rakibi Intel’in yaptığı gibi, otonom sürüş teknolojileri alanına yatırım yapmaya devam ediyor.

Qualcomm otomobili Kaliforniya sokaklarında

Şirket uzun zamandır geliştirdiği otonom sürüş teknolojisini test etmek için Kaliforniya yollarına çıkmak için eyaletten gerekli izinleri aldı.

Anack Qualcomm’un izinleri, rakipleri gibi onlarca aracı kapsamıyor. Şirket şimdilik sadece tek bir araç ve o aracı 24 saat boyunca sürecek üç özel şoför için izin almış durumda. Qualcomm ise otonom araç teknolojileri konusundaki çalışmaları hakkında henüz bir açıklama yapmış değil ve Kaliforniya testleri konusunda da sessiz kalmayı tercih ediyor.

Öte yandan şirket otomobil endüstrisiyle işbirliğine de başlamış durumda. Qualcomm etiketli 9150 C-V2X chipsetleri akıllı otomobillerin otoyollarda birbirleriyle iletişim kurmalarına olanak sağlıyor ve Ford şimdiden bazı modellerini bu chipsetler ile donatmaya başlamış durumda. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>