Qualcomm piyasa değerinde yükselişe geçti

0

Qualcomm piyasa değeri

Apple ile yaşadığı sorunları büyük ölçüde çözen Qualcomm piyasa değerinde yükselişe geçti. Qualcomm, 100 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Qualcomm piyasa değerinde 100 milyar dolara ulaştı

Ürün ve yazılımların lisanssız kullanımı konusunda Apple ile Qualcomm arasında son yıllarda soğuk rüzgarlar esmekteydi. Birbirini daha önce defalarca mahkemeye veren iki şirket arasındaki soğuk rüzgarlar artık son buldu.

Qualcomm, yaptığı açıklamada Apple ile olan sorunlarını çözdüklerini ve Cupertino merkezli iPhone üreticisinden 4.7 milyar dolarlık ödeme aldığını belirtti. Apple ile çip tedariği ve çok yıllı lisans anlaşması da yapan Qualcomm, böylelikle resmiyette yaşadığı sorunları büyük ölçüde çözmeyi başardı.

Anlaşmazlıkların ortadan kalkmasıyla birlikte Qualcomm’un hisse değeri 88 dolar seviyelerini aştı. Ayrıca şirketin piyasa değeri de 100 milyar dolar seviyesini aşmış oldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>