Qualcomm, satın alma teklifini reddetti

0

Qualcomm

Qualcomm ve Braodcom arasındaki görüşmeler oy birliğiyle alınan karar sonucunda durmak üzere. Bradcom en büyük rakibi olan Qualcomm’u satın alabilmek için geçtiğimiz haftalarda teklifte bulunmuştu.

Qualcomm ve Broadcom mücadelesi

İşlemci üreticisi Broadcom geçtiğimiz hafta rakibi Qualcomm’u satın almak için 130 milyar dolarlık bir teklifte bulunmuştu. Ancak medyada çıkan olumlu birleşme haberlerine rağmen Qualcomm’un rakibine katılması beklenmiyordu. Şirketin yönetim kurulu oy birliğiyle Broadcom’un teklifine olumsuz cevap verdi. ABD’nin iki önemli işlemci üreticisinin birleşmesi anlamına gelecek bu satın alma gerçekleşmedi.

Şirketin CEO’su Steve Mollenkopf, geliştirdikleri teknolojilerin, (özellikle de 5G teknolojisi) Broadcom’un teklifinin ötesinde hissedarlara ek bir değer yaratacağını belirtti. 80 milyar üzerinde değer biçilen şirket, 130 milyar dolarlık teklife rağmen satılmadı.

Qualcomm’un yönetim kurulu başkanı Paul Jacobs, yapılan teklife şirket için yeterli olmadığını, şirketin büyüme potansiyelinin halen çok yüksek olduğunu bildirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>