Qualcomm Snapdragon Ride platformunu tanıttı

0

Qualcomm Snapdragon Ride

Qualcomm Snapdragon Ride platformuyla araçlarda da yer almayı hedefliyor. Snapdragon Ride platformu, otonom araçlar için destek sağlayacak.

Qualcomm Snapdragon Ride tanıtıldı

Snapdragon işlemcileriyle akıllıtelefon sektörünü domine eden Qualcomm, bu kez otomobil sektörüne yönelik bir girişimde bulundu. Qualcomm, otonom araçlar için geliştirdiği Snapdragon Ride platformunun tanıtımını gerçekleştirdi.

Snapdragon Ride’ın, her seviyedeki otonom araçlar için katkı sağlayacağı belirtildi. Henüz teknik detayları paylaşılmayan bu platformun işlemciler, grafik birimleri ve yapa zeka hızlandırıcıları gibi çeşitli birimlerden oluştuğu belirtiliyor. 30 TOPS’ten 700 TOPS’e kadar çeşitli kademelerde performans sunacak.

Snapdragon Ride, şerif ve trafik ışığı takibinden seviye 4 otonom araçlara kadar çok geniş bir ölçekte kullanılabilecek. Bu yılın yaz aylarında Snapdragon Ride’ın seviye 1 otonom sürüş araçlarında test edilmesi bekleniyor. Ancak Qualcomm’un yeni platformunun tam anlamıyla kullanılması 2023 yılını bulacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>