Qualcomm ve Microsoft iş birliği yapacak

0

Qualcomm ve Microsoft

Qualcomm ve Microsoft, Windows 10 uyumluluğunu geliştirmek için iş birliği yapıyor. Bu iş birliği ile ARM tabanlı PC’ler hedefleniyor.

Qualcomm ve Microsoft birlikteliği

Ignite Geliştirici Konferansı’nda Microsoft, gelecek çalışmaları hakkında önemli bilgiler paylaştı. Konferansta App Assure programının ARM64 işlemcili Windows 10 cihazlara genişleyeceği ve Qualcomm ile iş birliği yapılacağı duyuruldu.

İş birliğinin ana odak noktasında, Snapdragon bilgisayar platformunda, Windows 10 uygulamalarının uyumluluğunu sağlamak yer alıyor. Kullanıcılar Windows 10 uygulamalarını, Snapdragon cihazlarda güvenle çalıştırabilecekler.

Qualcomm tarafından yapılan açıklamada, Microsoft’un FastTrack ile Uygulama Güvencesi programının uygulama uyumluluğu sorunlarını hiçbir ek maliyet olmadan çözmek için tasarlanan bir hizmet olduğu belirtildi. Bu programın odak noktasında ise kullanıcıların Windows 10 uygulamalarını Snapdragon destekli cihazlarda güvenle kullanabilmelerinin sağlanacağı belirtildi.

Qualcomm Technologies yöneticilerinden Keith Kressin, özellikle de dizüstü bilgisayarlar ve 2’si 1 arada ciazlarda harika kullanıcı deneyimleri sağlanacağını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>