Qualcomm ve Samsung iş birliği büyüyor!

0

Qualcomm Incorporated, bugün iştiraki Qualcomm Technologies Inc. ile Samsung Electronics Co. Ltd.’nin çeşitli mobil cihaz teknolojileri alanlarında bir yıldan uzun sürecek bir stratejik ilişki anlaşmasına imza attıklarını duyurdu. Bu anlaşmayla şirketler, 5G’ye geçiş üzerinden uzun zamandır var olan teknoloji ve iş ortaklığı ilişkisini bu yıl ve önümüzdeki yıllar için genişletiyor.

Qualcomm anlaşmanın detayları hakkında konuştu

Qualcomm Incorporated Başkanı Cristiano Amon konuyla ilgili “Bu anlaşma, pek çok farklı segmentteki mobil teknolojiler çerçevesinde Samsung ile uzun zamanlı stratejik ilişkimizin öneminin birçok alanda altını çizmektedir. Qualcomm dünyanın 5G öncülüğünü yapmaya devam ettikçe şirketler arasındaki fırsatlar da büyüyor. Bu anlaşma iki şirketinde devamlı başarı yolunda ilerlemesini sağlıyor” dedi.

Mobil AR-GE Başkanı ve Kıdemli Başkan Yardımcısı TM Roh ise anlaşmayla ilgili “Qualcomm ile stratejik ilişkimize önem veriyoruz ve önümüzdeki yıllarda birlikte çalışarak öncü teknolojiler oluşturmak için can atıyoruz” dedi.

Bu anlaşmanın bir parçası olarak Samsung, Kore Adil Ticaret Komisyonu’nun kararına yönelik Qualcomm’un gerçekleştireceği temyize karşı gösterdiği müdahaleye son verecek.

Qualcomm Incorporated İcra Kurulu Başkanı Steve Mollenkopf, bu gelişmeyle ilgili “Qualcomm, uzun zamandır Samsung ile yürüttüğü güçlü ortaklıktan mutluluk duymuştur. Bu düzenlenmiş lisanslar arası anlaşması sayesinde ana ürün sağlayıcısı olarak ilişki içerisinde olduğumuz Samsung’la ortaklığımızı ve devam eden bağımızı daha da güçlendirip genişletmiş olmak bize keyif veriyor” dedi.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>