Qualcomm ve TDK ortaklığı

0

qualcomm

Qualcomm Incorporated  ve TDK, mobil cihazlara entegre edilen sistemler ve nesnelerin interneti (IoT), insansız hava araçları, robotlar, otomotiv uygulamaları gibi hızla büyüyen segmentlerde kullanılabilecek RF ön uç (RFFE) modülleri ve RF filtreleri geliştirmek amacıyla RF360 Holdings Singapore PTE. Ltd. (RF360 Holdings) adı altında bir ortak girişim kurduklarını açıkladı.

Kurulan ortak girişimle TDK’nın mikro-akustik RF filtreleme, paketleme ve modül entegrasyon teknolojileri ile Qualcomm’un gelişmiş kablosuz teknolojiler alanındaki deneyimi bir araya getirilerek, tam entegre sistemler için çığır açan RF çözümleri geliştirilecek.

RF360 Holdings’in kurulmasının yanı sıra anlaşma kapsamında Qualcomm ve TDK, sensörler ve kablosuz şarj da dâhil olmak üzere kilit öneme sahip teknolojilerde işbirliklerini genişletecek.

Anlaşmanın, düzenleyici kurumların onayı ve diğer şartların yerine getirilmesi ardından 2017 yılının başlarında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Qualcomm Incorporated CEO’su Steve Mollenkopf,“TDK, RF filtreleme ve modülleri alanında sahip olduğu modern uzmanlığı ile elektronik parça üretiminde lider bir rol üstleniyor. Kendileri ile birlikte gelecek nesil mobil iletişim ekosistemine daha iyi hizmet etmeyi, bu alanda inovasyonu hızlandırmayı ve işbirliklerimizi genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu ortak girişimin üreteceği RF filtreleri, Qualcomm RF360™ ön uç çözümlerini daha da geliştirerek Qualcomm’un mobil iletişim ekosistemine gerçekten tam bir çözüm sunmasını sağlayacak. Bu işbirliği sayesinde iş segmentlerimiz içerisinde yer alan OEM’lere yönelik stratejimizi hızlandırarak büyümemizi artırma fırsatı yakalamış olacağız.” dedi.

TDK CEO’su ve Başkanı Takehiro Kamigama ise açıklamasında, “Bu ortak girişim fikirsel olarak birbirlerini tamamlayan her iki taraf için de bir kazanç. Müşteriler, bu ortaklığın sahip olduğu özgün ve geniş kapsamlı portföyün faydalarını görecek. Bu da TDK’nın büyüme açısından kilit öneme sahip iş segmentlerindeki konumunu güçlendirecek, yeni ve heyecan verici fırsatların önünü açacak. Müşterilerimiz için farklı filtreler, alıcı-vericiler ve modüllerin sorunsuz arzını garanti altına almak bizim için öncelikli bir hedef.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>