Qualcomm Veoneer’i satın almak için harekete geçti

0

Qualcomm Veoneer

Qualcomm Veoneer’i satın almak istiyor. Otomotiv teknolojileri üzerine çalışan Veoneer için Qualcomm 4.6 milyar dolar ödeyebilir.

Qualcomm Veoneer’i satın almak istiyor

Qualcomm Technologies, İsveçli otomotiv teknolojisi şirketi Veoneer için ihale savaşına girdi. Veoneer için son görüşmeler devam ederken, Qualcomm da harekete geçti.

Magna International’ın Veoneer’i satın almak için yaptığı 3.8 milyar dolarlık teklifin ardından Qualcomm, Veoneer’i satın almak için 4.6 milyar dolar ödemeye hazır olduğunu duyurdu. Qualcomm, Veoneer’in yönetim kuruluna yazdığı bir mektupta, şirketlerin birlikte Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) pazarında bir yer edinebileceklerini söyledi.

Qualcomm CEO’su Cristiano Amon, “Otomotiv endüstrisi dönüşmeye devam ettikçe, otomobil üreticilerinin inovasyonu yönlendiren ve rekabeti sağlayan yatay platformlar geliştiren bir ortağa sahip olması giderek daha önemli hale geliyor” dedi. Amon: “Önerilen satın alma, otomobil üreticilerine ve Tier 1 tedarikçilerine geniş ölçekte rekabetçi ve açık bir ADAS platformu sunmak için sektör lideri otomotiv çözümlerimizi Veoneer’in destekli sürüş varlıklarıyla bir araya getirecek” ifadelerini kullandı.

Veoneer, gelişmiş sürüş yardım sistemleri ve otomatik sürüş için yazılım, donanım ve sistemler geliştiriyor ve üretiyor. Temel teknolojileri arasında görüş sistemleri, radar, lidar, termal algılama, elektronik kontroller ve insan-makine arayüzü bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>