Qualcomm, Xiaomi, OPPO ve Vivo ile ortaklık yapacak!

0

Qualcomm, Xiaomi, OPPO ve vivoile bağlayıcı olmayan bir Mutabakat Metni imzaladı.  Bağlayıcı olmayan bu mutabakatla bu 3 şirket, önümüzdeki üç yıl içinde toplam 12 milyar dolardan az olmamak kaydıyla satın alım iradelerini ifade ettiğini resmi olarak açıkladı.

qualcomm

Qualcomm, Çin şirketleri ile anlaşma imzaladı!

Xiaomi CEO’su Lei Jun, OPPO CEO’su Chen Mingyong ve vivo CEO’su Shen Wei şirketleri adına bu buluşmaya katılıp anlaşmayı imzaladılar. Qualcomm CEO’su Steve Mollenkopf “İki tarafın da kazanacağı böylesi ticari ilişkileri tekrar gösteren bu önemli ticaret anlaşmasında yer alarak şirketi temsil ettiğim için onur duyuyorum. İşlemci üreticisi, Xiaomi, OPPO ve vivo ile olan ilişkisini uzun yıllardır sürdürüyor. Çin’in mobil ve yarı-iletken endüstrilerine olan inancımızı pekiştirip yatırımlarımıza devam edeceğiz” diyerek gelişmeleri değerlendirdi.
 
25 yıldan uzun bir süredir Çin mobil ekosistemini desteklerken yaptığı yatırımlar ve projeleri ile kurduğu çok sayıda şubesi, ortak girişimi ve Guizhou, Şangay ve Şenzen’deki AR-GE merkezleriyle bunu göstermeye devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>