Qualcomm yeni ticaret lisansı aldı

0

Qualcomm yeni ticaret lisansı

ABD ile Huawei arasında ticaret sorunları devam ediyor. Ancak Qualcomm yeni ticaret lisansı ile Huawei ile ticari ilişkilerde bulunabilecek.

Qualcomm yeni ticaret lisansı ile işlemci satacak

ABD yönetiminin Huawei’ye uyguladığı yaptırımlar halen devam ediyor. Ancak ABD, firmaların ticaret lisansı için başvurmalarına ve olumlu değerlendirme olursa ticarete başlamalarına imkan tanıyor.

Qualcomm, ABD’de yaptığı başvuruyla ticaret lisansı aldı. Bu ticaret lisansı ile Qualcomm, Huawei’ye 4G özellikli işlemciler satabilecek.  Qualcomm sözcüsü tarafından Reuters’a yapılan açıklamada, bazı 4G ürünleri için lisans alındığı belirtildi.

30 Temmuz’da ise Qualcomm, Huawei 1.8 milyar dolarlık patent lisans ücreti konusunda anlaştıklarını ve 5 Kasım’da yayınlanan mali raporda bu ödemenin gerçekleştiği duyurulmuştu. Huawei konusunda ambargolar devam etse de Intel, AMD ve Skyworks gibi işlemci tedariki yetkisine sahip birçok firma bulunuyor. Ancak detayları açıklanmayan bu ticaret lisanslarında Huawei’nin alımı için belirli bir kota belirleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>