Qualcomm’da yeni başkan yardımcısı

0

qualcommQualcomm’da başkan yardımcılığı görevine getirilen Yulia Klebanova, mobil taşıyıcılarla iş birliklerinin yönetimi, abonelerin 2G’den 3/4G servislerine geçişlerinin yürütülmesi, Qualcomm teknolojilerinin tanıtılması ve bölgede mobil ekosistemin gelişimine yönelik çalışmalar yapılması gibi sorumlulukları üstlenecek.

Klebanova, Rusya BT sektöründe 20 yılı aşkın deneyiminin ardından Qualcomm’a katıldı. Önceleri birçok uluslararası BT şirketinde çeşitli pozisyonlarda görev alan Yulia Klebanova, 2002 yılında Intel’in bölgesel birimlerinde hükümetle ilişkileri yürüten satış direktörü olarak görev aldı. 2005 yılında Intel Corporation bünyesinde Rusya, Ukrayna ve Kazakistan’da Kurumsal Satış Direktörü olarak görev alan Klebanova, Intel’den önce Lucent’te taşıyıcılarla ilişkilerden sorumlu bir satış pozisyonunda görev yapıyordu. NTV Internet, Lucent ve Stins Coman’da çeşitli pozisyonlarda çalışan yulia Klebanova, Leningrad Politeknik Enstitüsü’nde Mühendislik dalında lisans, New York Dowling College’den de Finans ve Bankacılık dalında MBA derecelerine sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>