Qubit DeFi platformundan kripto para çalındı

0

Qubit DeFi platformu

Bilgisayar korsanları tarafından Qubit DeFi platformundan kripto para çalındı. Çalınan tutarın 80 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Qubit DeFi platformundan kripto para hırsızlığı gerçekleşti

Merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu olan Qubit Finance, bilgisayar korsanlarının yaklaşık 80 milyon dolarlık kripto para birimi çalmasıyla büyük ölçekli bir hırsızlığın son kurbanı oldu.

Çalınan kripto para biriminin değeri, bunu 2022’nin şimdiye kadarki en büyük hack’i yapıyor. Qubit Finance, Medium aracılığıyla yayınlanan bir olay raporunda saldırıyı kabul etti. Rapora göre, saldırı 27 Ocak akşamı saat 17.00 civarında gerçekleşti.

Qubit, farklı blok zincirleri arasında bir “köprü” olarak bilinen bir hizmet sunuyor. Bu, bir kripto para biriminde yapılan mevduatın başka bir kripto para biriminde geri çekilebileceği anlamına geliyor. Qubit Finance, Ethereum ve Binance Akıllı Zincir (BSC) ağı arasında bir köprü kuruyor.

Bir blockchain denetim ve güvenlik şirketi olan CertiK analistleri, “Ethereum baskın bir dünyadan gerçekten çok zincirli bir dünyaya geçerken, köprüler yalnızca daha önemli hale gelecek” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>