Quora içerik yazarları için ödeme yapacak

0

Quora içerik yazarları

Quora içerik yazarları için gelir ekosistemi sağlayacak bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor. Bu sistemde özel içerikler yer alacak.

Quora içerik yazarları için ilgi çekici olmak istiyor

Yahoo bir soru-cevap sitesi olarak başlayan ancak blog şeklinde genişleyen Quora’yı içerik oluşturucular için daha çekici hale getiriyor.

Quora platformun “yalnızca reklamlardan pozitif nakit akışı olma yolunda” olduğunu söylüyor. Ancak Quora, içerik oluşturucu ekonomisinden ve aboneliklerden yararlanmayı kâr elde etmenin bir yolu olarak görüyor. Quora CEO’su Adam D’Angelo bir blog yazısında “Bilgi paylaşımını içerik oluşturucular için finansal olarak daha sürdürülebilir hale getirmek istiyoruz” dedi. D’Angelo: “Birçok insan motive olmuş ve zamanlarını Quora’ya sadece bilgilerini paylaşmak için harcayabilse de, diğerleri bunu yapmak için finansal gerekçelerle çok daha fazlasını paylaşabilir” ifadelerini kullandı.

Quora’nın ilk yeni ürünü Quora+ -‘da aboneler, herhangi bir içerik oluşturucunun Premium olarak seçtiği içeriğe erişmek için aylık 5 ABD Doları veya yıllık 50 ABD Doları ücret ödemek durumunda kalacak. Bunlar, reklam içermeyen Medium’un üyelik programı için aldığı ücretlerle aynı olacak.

Böylelikle Quora, içerik reklamları yerine özel içeriklere erişim için abonelik sunarak isteğe bağlı bir gelir ekosistemi elde etmeyi planlıyor. Aboneler ödemeyi direkt olarak Quora’ya yaparken, bu ödemelerden içerik sahiplerine içeriklerinin gördüğü ilgiye göre ödeme yapılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>