Techinside Google News
Techinside Google News

Radyo istasyonu kulesi çalındı!

Alabama'daki radyo istasyonu kulesi hırsızlar tarafından çalındı. 60 metrelik istasyon kulesinin çalınması, güvenlik önemlerini gündeme getirdi.

Alabama’daki bir radyo istasyonu, hırsızların 60 metrelik radyo kulesini çalmasının ardından geçici olarak kapanmak zorunda kaldı. Guardian’ın ilk öğrendiğine göre, Jasper, Alabama’daki bir istasyon olan WJLX’e, hırsızların geçen hafta istasyonun AM kulesini ele geçirmesinin ardından Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından yayının durdurulması emri verildi.

Radyo istasyonu kulesi hırsızlığı

WJLX’in genel müdürü Brett Elmore: “Bunca yıldır bu işte, işin etrafında, buna benzer şeylerde bulundum, hiç böyle bir şey görmedim. 60 metrelik bir kulenin çalındığını duymazsınız” dedi. WBRC’nin haberine göre Elmore, hırsızlığın ilk olarak geçen hafta kulenin yakınındaki alanı düzenli olarak yöneten bir çevre düzenleme ekibi tarafından keşfedildiğini söyledi. Radyo istasyonu kulesi hırsızlığı, çevre kontrolü sırasında tespit edildi.

- Advertisement -

Radyo kulesi daha önce yerel bir kümes hayvanı fabrikasının arkasındaki ormanlık bir alanda bulunuyordu. Elmore, hırsızların kulenin tellerini kestiğini ve bir şekilde onu kaldırdığını söyledi. Hırsızlar ayrıca yakındaki bir binadan istasyonun AM vericisini de çaldı. Elmore hırsızlığı hemen bildirdi ancak yerel polisin de bu küstah soyguna aynı derecede şaşırdığını söyledi. Hırsızlığın küçük radyo istasyonu için önemli bir etkisi oldu. Elmore, istasyonun mülkünün sigortalı olmadığını söyledi. Elmore, kuleyi değiştirmenin istasyona 100.000 ila 150.000 dolar arasında bir maliyete mal olabileceğini, bunun da “sahip olduğumuzdan daha fazla para” olduğunu söyledi.

FCC ayrıca, hırsızlık nedeniyle istasyonun yayından kaldırılması gerekeceğini bildirdi. WJLX’in FM vericisi ve kulesi halen mevcut olsa da, AM istasyonu yayında değilken FM vericisini çalıştırmasına izin verilmiyor. Elmore, “Bu çok büyük bir kayıp. İnsanlar bize ulaştı ve nasıl yardım edebileceklerini sordular. Ancak 60 metrelik bir kuleniz ve bir AM vericiniz olmadığı sürece nasıl yardımcı olabileceğinizi bilmiyorum” dedi. Kule hırsızlığı haberi viral hale gelirken Elmore, birçok kişinin kendisine ve yerel polise kulenin ortadan kaybolmasıyla ilgili kendi teorileriyle ulaştığını söylüyor. Elmore, hırsızların vurduğu tek istasyonun WJLX olmadığını da sözlerine ekledi. Yaklaşık altı ay önce yakındaki bir radyo istasyonunun klima ünitesi, bakır boruları ve diğer malzemeleri çalınmıştı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir