Ray Dalio Bitcoin hakkında konuştu

0

Ray Dalio Bitcoin

Milyarder Ray Dalio Bitcoin hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ray Dalio, Bitcoin’i daha önce ‘balon’ olarak nitelendirmekteydi.

Ray Dalio Bitcoin hakkında görüşlerini paylaştı

Kripto para piyasasına ilk etapta balon veya dolandırıcılık aracı diyen ancak daha sonra bu görüşlerini değiştiren birçok isim bulunuyor. Ray Dalio da bu isimlerden biri olacak gibi görünüyor.

Ray Dalio, 2017 yılında yaptığı açıklamalarda Bitcoin’i balon olarak nitelendirmesiyle dikkat çekiyordu. Ancak yaptığı son açıklamada Dalio, Bitcoin’in altına alternatif olabileceğini söyledi. Dalio, sınırlı arza sahip dijital para birimlerinin, altınla benzerlikleri nedeniyle bir değer deposu olarak kullanılabileceğini söyledi.

Yatırımcılara tavsiyelerde bulunan 71 yaşındaki Ray Dalio, portföylerini sınırlı arz ve yüksek likiditeye sahip varlıklarla genişletmelerini söyledi. Davas 2020’de yaptığı konuşmada ise Dalio, paranın iki amacı olduğunu ve bunların; takas aracı ve değer deposu olduğunu söylemişti. Bitcoin’inin ise şu anda bu iki durumda da olmadığını vurgulamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>