Razer akıllı gözlük modelini tanıttı

0

Razer akıllı gözlük

Razer akıllı gözlük modelini görücüye çıkardı. Bu akıllı gözlük, kablosuz kulaklık görevi görürken kullanıcıların gözlerini de koruyor.

Razer akıllı gözlük özellikleri

Teknoloji dünyasının ilk yıllarda akıllı gözlük sektörüne yönelik büyük umutları vardı. Ancak bu konuda fayda/maliyet yönünden istenilen seviyeye ulaşılamamış olması, bu alandaki çalışmaları durdurmuştu.

Son yıllarda ise çeşitli markalar yeni gözlük modelleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Son olarak Razer da akıllı gözlük piyasasına giriş yaparak bu alanda kendi konumlandırmaya yönelik bir adım attı. Razer Anzu isimli akıllı gözlük aslında bir ses aracı gibi çalışıyor. İç kısımda bulunan minik hoparlörle kullanıcılara iyi bir ses deneyimi sunuluyor. Bluetooth 5.1 bağlantısı bulunan bu gözlük, gecikmeleri de 60 milisaniye seviyelerine indiriyor. Dahili mikrofonu bulunan Anzu, kullanıcıların sesli görüşmeler yapabilmesine de imkan veriyor.

Gözlüğün dış kısmında bulunan dokunmatik alan yardımıyla müzik dinlerken veya konuşma sırasında ses kontrolü sağlanabiliyor. Ürünün özelliklerine baktığımızda ise tam dolu şarj ile 5 saate kadar kullanım imkanı sağladığı görülüyor. Mavi ışığı filtrelemesi ise kullanıcıları gün içinde büyük ölçüde rahatlatıyor. Gözlüğün başlangıç fiyatı ise 200 dolar olarak duyuruldu. Lensabl isimli Razer ortağı şirket aracılığıyla numaralı ve güneş lensleri satın alınabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>