Razer e-ödeme şirketi satın alacak

0

Razer e-ödeme

Razer e-ödeme şirketi satın alarak oyun sektörü dışındaki bir alana yatırım yapmayı planlıyor. Razer e-ödeme sistemi ile dijital dönüşüme uyum sağlamayı hedefliyor.

Razer e-ödeme sektörüne yatırım yapacak

Razer, Malezya e-ödemeleri satıcısı MOL Global’i satın almak için görüşmelere başladı. MOL Global için yüzde 65.1’lik hisseye karşılık gelen 61 milyon dolarlık bu teklif ile satın alma gerçekleşmek üzere.

Oyun aksesuarları üreticisi Razer bu satın alma ile her iki şirketin de sanal para birimi platformlarını birleştirecek. Böylelikle MOL’un e-ödeme sistemlerindeki gücünden faydalanılacak.

MOL, şu anda 1 milyondan fazla çevrimdışı ödeme noktası işletiyor. Sony PlayStation Store, Facebook Gameroom ve Nexon dahil olmak üzere sanal öğeler elde etmek için kullanıldı. MOL, bölgedeki Lazada ve Grab gibi çeşitli online perakendecilerin kullandığı ve geçtiğimiz yıl 1,1 milyar ABD dolarından fazla işlem gerçekleştiren bir e-ödeme platformu da sundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>