Techinside Google News
Techinside Google News

Razer Endonezya piyasası ile büyümek istiyor

Razer'in fintech kolu, Endonezya'daki genişleme planlarını yürütmek amacıyla dijital ödeme hizmetleri sağlayıcısı E2Pay Global Utama'yı satın aldı.
- Advertisement -

Razer’in fintech kolu, Endonezya’daki genişleme planlarını yürütmek amacıyla dijital ödeme hizmetleri sağlayıcısı E2Pay Global Utama’yı satın aldı.

Razer Fintech yaptığı açıklamada, satın almanın Güneydoğu Asya’nın en hızlı büyüyen dijital ekonomilerinden biri olan bir pazara girişini hızlandıracağını söyledi. Anlaşmanın arkasında finansal ayrıntılar açıklanmadı. E2Pay, Razer’ın bölgedeki 60.000 satıcıdan oluşan kendi ağına sağladığı sınır ötesi ödeme hizmetlerini tamamlayacağını söylediği bir dizi ödeme hizmeti sundu.

E2Pay’in Endonezya’daki tüccarlara ve finans kurumlarına sunduğu hizmetler arasında e-para, havale hizmetleri ve çevrimiçi pazarları, profesyonel hizmetleri ve seyahati kapsayan e-ticaret sektörlerini destekleyen bir ödeme geçidi yer alıyor.

2012 yılında kurulan fintech şirketi, kart programları, internet ve mobil bankacılık, sanal hesaplar, çevrimdışı puanlar ve kişisel finansman gibi çeşitli ödeme kanallarını da kolaylaştırıyor. Tokopedia, Bukalapak, Traveloka ve Blibli.com’u içeren 500 satıcıdan oluşan bir ağa hizmet vermektedir.

E2Pay’in e-para platformu MBayar, diğer hizmetlerin yanı sıra fatura ödemelerini, QR ödemelerini, nakit çekme işlemlerini işleyen 500.000’den fazla kayıtlı kullanıcıya sahiptir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir