Razer maske üretimi yapacak

0

Razer maske

Oyun dünyasının önde gelen isimlerinden Razer maske üretimine başlıyor. Razer, koronavirüs nedeniyle artan talebi karşılamak için çalışacak.

Razer maske üretimi işine giriyor

COVID-19 salgını tüm dünyada tıbbi ekipmanlarda stok sorunu yaşanmasına neden oluyor. Sektörle hiçbir alakası olmayan şirketler de bu stok sorunun çözebilmek için üretim portföyünü değiştiriyor.

Bu şirketlerden biri de oyun sektörünün dev ismi Razer oldu. Razer CEO’su Min-Laing Tan’ın yaptığı açıklamaya göre, Razer’ın bazı üretim tesislerinde yeni bir dönüşüm meydana gelecek. Bu tesislerdeki mühendisler ve tasarımcılar maske üretimi gerçekleştirecek ve tüm dünyada artan talebin karşılanmasında destek olacak.

Singapur’da bulunan Razer merkezi, maske teslimatlarının başlayacağı ilk yer olacak. Razer ürettiği maskeleri, devletlere ve ajanslara bağış olarak verecek. Benzer şekilde Elon Musk da solunum cihazı üretimiyle ilgili bir açıklama yapmıştı. Ayrıca TV üreticisi Sharp da maske üretimi yapabilmek için üretim tesisini dönüştürmüştü.

Teknoloji dünyasının önemli isimleri, tıbbi alanda artan talebi karşılamak için yeni önlemler almaya başladı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>