Razer Nextbit satın almasıyla neyi hedefliyor?

0

Bugüne kadar oyun aksesuar üreticisi olarak tanıdığımız Razer, yaptığı son basın açıklamasında Nextbit’i satın aldığını duyurdu. Bu açıklama ile birlikte telefon geliştirici bir markanın satın alınması, Razer’in gelecek planlarının da merak edilmesini sağladı.

Oyun aksesuarları üretecek pazarda güçlü bir marka haline gelen Razer’in Nextbit satın alması ile birlikte yazılıma yönelik çalışmalara başlayacağı ve bu özel yazılımların yeni marka ürünleri ile destekleneceği duyuruldu.

Satın alma için diğer merak edilen detay, mevcut anlaşmanın değeri oldu. Fakat Razer ile Nextbit arasında yapılan anlaşma için detaylar paylaşılmadı. Kickstarter gibi pek çok farklı platformda yer alan Nextbit, yüksek oranlarda yatırım aldığı gibi son dönemlerin dikkat çeken markaları arasında yer alıyordu. Bu nedenle Razer için satın almanın çok düşük olmadığı tahmin ediliyor.

Satın Alma Sonrasında Planlar Ne?

Özellikle satın almalar sonrasında mevcut planlamalar ve çalışanların nasıl istihdam edileceği merak edilirken, Razer bu konuda detaylı bir açıklama yaptı. Razer CEO’su Min-Liang Tan Nextbit bünyesinde 30 çalışanının olduğunu söyleyerek bu kişilerin Razer’e katılacağı belirtti. Bu bakımdan mevcut çalışanlar çalışmalarını Razer bünyesinde gerçekleştirecek.

Son 2 yıl içerisinde farklı platformlara yönelik satın alma gerçekleştiren Razer’in önemli kilometre taşları şöyle oldu;

2015 – OUYA

2016 – Blade Stealth, Nabu ve THX

Özelikle yatırımlarını hızlandırmak için halka arz süreçlerini başlatan Razer, tüm bu süreçleri başarılı bir şekilde sürdürdüğü gibi şirketin değerinin de artmasını sağladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>