RCS özelliği aktif hale geliyor

0

RCS özelliği

Google Mesajlar RCS özelliği desteği farklı ülkelere yayılarak genişliyor. Google Mesajlar İtalya ve Singapur’da aktif hale getirilmiş oldu.

Google Mesajlar RCS özelliği desteği yeni ülkelerle genişliyor

Online konuşma uygulamalarının yaygınlaşmasıyla artık SMS ile iletişime geçmek neredeyse tarihe karıştı. Bunun için teknoloji platformları, yenilikçi girişimlerde bulunuyor.

Google’ın Pixel model telefonlarında varsayılan uygulama olarak gelen Google Mesajlar, yenilikçi özellikleriyle dikkat çekiyor. Kademeli olarak aktif hale gelmeye başlayan RCS yani Rich Communication Services özelliği, kullanıcıların yüksek çözünürlüklü fotoğraflar göndermesini sağlıyor. İnternet bağlantısını kullanan RCS, kullanıcılara yazıyor bildirimlerini de gösteriyor.

Kendi sunucularını kullanarak kademeli olarak RCS’i aktif hale getiren Google, buna iki yeni ülke daha ekledi. Son olarak İtalya, Singapur ve Portekiz de bu özelliği kullanmaya başlayan ülkeler oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>