Techinside Google News
Techinside Google News

RCS, yeni özelliklerle daha güçlü: artık iPhone’larda da kullanılabilir!

SMS'in yerini almak için geliştirilen RCS (Zengin Haberleşme Servisleri), evrensel mesajlaşma platformu olma hedefine emin adımlarla ilerliyor.
- Advertisement -

Rich Communication Services (RCS)SMS’in yerini alacak yeni evrensel mesajlaşma platformu olma hedefi doğrultusunda güncellendi. GSMA Birliği tarafından yayınlanan Universal Profile 2.7 güncellemesi, Android telefonlarve iOS 18 ile birlikte iPhone’lar arasındaki uyumluluğu artırmayı amaçlıyor.

Güncelleme, kullanıcıların tekil mesajlara yanıt vermeözel tepkiler göndermegönderilen mesajları düzenlemesilme ve geri çağırma gibi yeni özellikler sunuyor. Artık RCS üzerinden gönderilen emojiler doğrudan mesaj üzerinde görüntülenebiliyor ve uygulamalar arasında emojilerin dönüştürülmesine gerek kalmıyor.

Ancak, iOS 18‘deki Mesajlar uygulaması halihazırda satır içi yanıtları desteklemediğindenAndroid kullanıcılarından gelen yanıtlar ayrı mesajlar olarak görünüyor. Bu sorun, Apple’ın RCS mesajları için satır içi yanıtları entegre etmesi gerekliliğini ortaya koyuyor.

Güncelleme ayrıca, kişiden kişiye mesajlaşma için bir spam raporlama sistemi de getirerek, spam mesaj gönderenlerin ve dolandırıcılık yapanların tespit edilmesini sağlıyor.

RCS, bu güncellemelerle birlikte kullanıcı deneyimini daha zengin hale getirerek, mobil mesajlaşma alanında yeni bir standart belirlemeyi hedefliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir