reCAPTCHA görünmez oluyor

0

Web sitelerini botların saldırılarından koruyan ve kullanıcıların daha rahat bir web deneyimi yaşamasını sağlayan, Google’ın reCAPTCHA sistemi artık görünmez olacak. 

Google konu hakkında yaptığı açıklamada reCAPTCHA kutusunun kullanıcıları rahatsız etmeyecek şekilde görünmez olacağını, Google’ın insan veya robot ayrımını yapay zeka ile yapacağını vurgularken, görünmez reCAPTCHA’nın nasıl çalışacağı ve insanla robotu nasıl ayırt edeceği konusunda detay vermedi.

reCAPTCHA servisi, web sitelerine login olurken kimlik doğrulaması yapmayı kolaylaştırmak isteyen Google tarafından 2009 yılında satın alınmıştı. Google o dönemden beri, farklı formatlarda sorgularla reCAPTCHA sistemini güçlendirdi. Web sitesi yöneticileri bu sistemi basit bir modül ile Login sayfalarına ekleyebiliyorlar ve böylece sitelere saldırıp milyonlarca Spam mesaj gönderen botlardan kolayca kurtulabiliyorlar.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>