Red Hat bulut veri hizmeti şirketi satın aldı

0

Red Hat bulut

Red Hat bulut veri hizmeti şirketi NooBaa’yı satın alarak bilişim alanında yeni bir girişimde bulundu. Red Hat bu satın almayla bulut gücünü artırmayı hedefliyor.

Red Hat bulut veri hizmeti çalışanlarını da bünyesine kattı

Geçtiğimiz günlerde Red Hat, teknoloji devi IBM tarafından 34 milyar dolar gibi astronomik bir ücretle satın alınmıştı. ABD tarihindeki en büyük satın almalardan biri olan bu anlaşmada Red Hat, kendi ismiyle IBM bünyesinde faaliyet gösteriyor. Red Hat tarafından yapılan yeni bir açıklamada, NooBaa adında Tel Aviv merkezli bir bulut veri hizmeti sağlayacak şirketin satın alındığı açıklandı.

Red Hat yaptığı açıklamada, NooBaa’nın teknolojilerinin bugünkü hibrid ve multicloud dünyasında geliştiricilerin ihtiyaçlarını karşılayabilme yeteneklerini güçlendireceği belirtildi. NooBaa bünyesinde çalışan 9 kişi de bu satın alma ile Red Hat’e geçmiş oldu.

NooBaa, işletmelerin API üzerinden onların çeşitli veri sağlayıcılarına erişmelerine ve verilerini daha kolay bir şekilde yönetmelerini sağlıyordu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>