Blockchain geliştiricileri bu platformda buluşuyor

0

Fintech alanında tüm otoritelerin bir sonraki yıkıcı dalga olarak gördüğü teknoloji aynı: Blockchain. Bu alanda uygulama ve teknoloji geliştiren fintech startup’ları ve Bağımsız Yazılım Satıcıları (ISV) artık Red Hat’in yeni programıyla bir araya gelebilecekler. . OpenShift Blockchain Girişimi, bir taraftan Red Hat’in OpenShift Dedicated hizmeti aracılığıyla platform uygulama dağıtımını gerçekleştirirken bir taraftan da finansal hizmetler endüstrisi müşterilerine katma değer sağlanması amacıyla tasarlandı.

Aralık 2015 tarihinde başlatılan OpenShift Dedicated girişimi, müşteriler için popüler bir uygulama platformu olarak ortaya çıktı. Açık kaynaklı Docker platformu ve Kubernetes yönetim yazılımı teknolojileri, operasyonlar ile destek ekiplerine Red Hat mühendisliği tarafından yönetilen OpenShift çekirdek platformunun güç ve esnekliğini sağlıyor. OpenShift Dedicated, blockchain alanında yer alan startup’lar için ideal bir seçenek sunuyor. Böylelikle, fintech Bağımsız Yazılım Satıcıları ile geleneksel finansal kuruluşlar, blockchain tabanlı uygulamaları keşfetmeye başlıyor.

OpenShift Blockchain için ne vadediyor?

OpenShift Dedicated ile fintech startup’ları, Bağımsız Yazılım Satıcıları ve finansal kuruluşlar, açık kaynak teknolojilerinin katkısıyla geliştirilen; güncellenebilir işlemsel uygulamaların daha şeffaf ve güvenli bir platform üzerindeki gelişimlerine katkıda bulunan blockchain tabanlı bulut servislerini keşfedebilir. Red Hat’in, Dedicated OpenShift hizmeti, veri uygulama platform teknolojisiyle blockchain çözümlerini daha da güçlendiriyor ve birçok endüstri kolu ile işletme ve yazılım sistemleri için uygulanabilir bir zemin sağlıyor. Bağımsız Yazılım Satıcıları, yeni OpenShift Blockchain girişimiyle OpenShift Dedicated ortamlarına erişebilecek, OpenShift Commons açık kaynak topluluğuna üye olabilecek ve eğitim çalışmalarının yanı sıra gerekli materyaller ile kullanıcı deneyimini artırabilecekler.

Red Hat, kısa bir süre önce blockchain teknolojisini geliştirmek amacıyla başlatılan Hyperledger Projesi’ne katıldığını duyurarak blockchain çözümlerine bağlılığını ortaya koyuyor. Açık bir yönetim projesi olan Hyperledger Projesi, blockchain teknolojisini merkezine alan, bağımsız yönetilebilir, açık bir platform yapısıdır. Red Hat, sürekli ilerleyen çalışmalarıyla finans, üretim, bankacılık, sigorta ve nesnelerin interneti (IoT) endüstrilerinde değerlendirilebilecek dağıtılmış ledger (defter) teknolojisinin gelişimine katkı sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>