Reddit borsaya açılmaya hazırlanıyor

0

Dünyanın en büyük dijital tartışma platformu olarak haklı ün kazanan Reddit şimdi borsaya açılarak ABD’nin dev internet şirketleri arasına girmeye hazırlanıyor.

Borsaya açılmak kaçınılmaz

Reddit’in kurucusu ve CEO’su Steve Huffman’ın açıklamalarına göre, şirket borsaya açılmak için niyet taşıyor ve hazılık da yapıyor ancak bu işlemin zamanlaması için henüz net bir karar yok. Huffman’a göre, bu tarihin 2020 yılına sarkması bekleniyor.

Huffman’a göre hem yatırımcıları hem de çalışanları ödüllendirmek ve şirketi daha güçlü hale getirmek için borsaya açılmak kaçınılmaz bir sonuç. Hufmann Reddit’i 2005’te kurmuş ve 2006’da başka bir yatırımcıya satmıştı. Ancak o günden beri şirketin CEO’su olarak görev yapıyor.

Şu anda Reddit’te bulunan yoğun kullanıcı kitlesi, özellikle Netflix gibi medya şirketlerinin platforma reklam vermesini kolaylaştırıyor. Kullanıcılar ise Reddit’te her konuda değerli deneyimler ve bilgiler içeren tartışmalar bulabiliyor, sorularına cevap alabiliyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>