Reddit CEO’su TikTok casus yazılım dedi!

0

TikTok casus yazılım

Sosyal haber sitesi Reddit’in CEO’su Steve Huffman, TikTok casus yazılım açıklamasında bulundu. Steve Huffman, TikTok için suçlamalarda bulundu.

TikTok casus yazılım iddiası

Son yılların en hızlı yükseliş gösteren sosyal medya platformu TikTok, bazı teknoloji şirketleri tarafından yoğun eleştiri alıyor. Bu kez Reddit CEO’su Steve Huffman tarafından TikTok için eleştiriler geldi.

Katıldığı bir konferansta açıklamalarda bulunan Huffman, TikTok’un casus bir yazılım olduğunu söyledi. Huffman, uygulamanın cihazları kimliklere göre kaydettiğini ve kullanıcı hareketlerini izlediğini belirtti. Ayrıca kullanıcıları, bu casus yazılımı telefonları yüklememeleri yönünde uyardı.

Ayrıca TikTok’un sahibi Bytedance’ın Çin merkezli olması, uygulamanın ABD merkezli şirketler tarafından yoğun eleştiri almasına da neden oluyor. TİkTok’un veri depolamasının olağan bir durum olduğu, ancak veri depolama şeklinin güvenlik açıkları nedeniyle sorgulanabilir olduğu belirtiliyor.

Huffman’ın yaptığı açıklamaların ardından TikTok yetkilileri ise ilgili iddiaların tamamen asılsız olduğunu belirtti. TikTok bir yandan yoğun eleştiriler alırken, Dünya Sağlık Örgütü’nün kullanıcıları bilinçlendirmek için TikTok hesabı açması ise uygulama için sevindirici bir gelişme oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>