Reddit Dubsmash’i satın aldı

0

Reddit Dubsmash

Sosyal tartışmaların yap taşlarından olan Reddit Dubsmash’i satın aldı. Böylelikle TikTok’un rakibi Reddit’e geçiş yaptı.

Reddit Dubsmash’i satın aldı ve kadro geçişi yapıldı

İnternet dünyasının en verimli tartışma platformları arasında yer alan Reddit yeni bir satın alma yaptı. TikTok’a rakip olarak gösterilen Dubsmash, artık Reddit bünyesine geçti.

Reddit’in bu satın almayla birlikte, kısa videolarla sektörde tekel haline gelmeye yönelik büyüme gösteren TikTok’un karşı mücadele edecek. Bu satın almayla ilgili mali şartlar açıklanmadı. Ancak Reddit sözcüsü, nakit ve hisse senedi kombinasyonu ile bu satın almanın gerçekleştiğini söyledi.

TikTok tarafında yaşanan bu büyümeyle, neredeyse her platform kısa videolara yönelik adımlar atıyor diyebiliriz. Kasım ayında Snapchat Spotlight’ı, Facebook ise Instagram Reels’i kullanıma sunmuştu.

Ayrıca Reddit’in yayınladığı blog gönderisinde, Dubsmash’i’in düzenleme ve kısa video oluşturma araçlarına erişim de sağlanabileceği belirtildi. Reddit’in Dubsmash’i bünyesine katmasıyla, video tarafında daha güçlü olacağı tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>