Reddit TikTok benzeri özellik üzerinde çalışıyor

0

Reddit TikTok

Sürpriz bir şekilde Reddit TikTok benzeri özellik üzerinde çalışma yapıyor. Reddit, sosyal medyadaki trende uyum sağlamak istiyor.

Reddit TikTok benzeri içerikleri belirgin hale getirecek

Kısa video içeriklerin paylaşıldığı TikTok, sosyal medyaya yön vermeye devam ediyor. Instagram, Snapchat gibi devler, TikTok’un bu özelliğini kopyalamaya çalışıyor.

Hatta Reddit bile, iOS uygulamasında kısa biçimli videoyu daha belirgin hale getiriyor. Reddit’e göre çoğu iOS kullanıcısı, kısa video içeriklere ulaşabilmek için uygulamalarında doğrudan arama çubuğunun sağında bir düğmeye sahip olmalılar.

Reddit geçen yıl bu formatla denemeler yaptı. Ancak daha önce, Reddit videolarını bu şekilde izlemeye yalnızca feed’de gezinirken bir videoya dokunarak erişilebiliyordu. Reddit sözcüsü: “Geçen yıl boyunca amacımız, birleşik bir video oynatıcı oluşturmak ve oynatıcı arayüzünü, kullanıcıların (yeni ve eski) bir uygulama içi video oynatıcı söz konusu olduğunda bekledikleriyle eşleşecek şekilde yeniden tasarlamaktı. Video aracılığıyla yeni içerik ve toplulukları görüntülemek, etkileşimde bulunmak ve keşfetmek” ifadelerini kullandı. Reddit, özelliğin herkese ne zaman sunulacağına dair henüz bir zaman çizelgesine sahip değil, ancak bu simgenin ilk olarak bazı kullanıcılar için Temmuz ayının sonlarında göründüğünü ve neredeyse tüm iOS kullanıcılarına yayılmaya devam ettiğini doğruladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>