RedHat, CoreOS’u satın aldı

0

Linux alanında en önemli isimlerin başında gelen RedHat, konteyner yönetim sistemleri geliştiren bir startup olan CoreOS’u 250 milyon dolar ödeyerek satın aldı.

Konteyner teknolojisi umut veriyor

RedHat, konteyner teknolojisi konusunda açık kaynak kodlu bir platform olan Kubernetes’e ürün geliştiren ve bu platform üzerinden hizmet veren en önemli oyuncu konumunda. 

Şirketin CoreOS’u satın almasıyla, konteyner tabanlı yazılım servisleri konusunda pazardaki avantajlarını güçlendirmesi bekleniyor. Konteyner teknolojisi sayesinde uygulama geliştiricileri, geliştirdikleri uygulamaları istedikleri işletim sistemi üzerinde kolayca çalıştırabiliyor, böylece bir uygulamayı her işletim sistemi için yeniden yazma zorunluluğundan kurtuluyorlar. 

RedHat ise bu sayede, farklı işletim sistemleri için geliştirilen uygulamları aynı zamanda Linux üzerinde çalışacak şekilde konumlandırabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>