Rekabet artıyor, güvenlik öne çıkıyor

0

Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı
Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı

Platin Bilişim Teknolojileri,  IBM tarafından şirketleri yeni akıllı çağa hazırlamak için ABD Las Vegas’ta düzenlenen ve yaklaşık 20 bin katılımcıyı ağırlayan IBM InterConnect 2015 etkinliğine iş ortakları ve müşterileriyle birlikte katıldı. Platin Bilişim ekibi ayrıca etkinlikte kurumsal, güvenli, yüksek performanslı, sınır tanımayan yeni nesil güvenlik zekası çözümü Qradar’a ilişkin geliştirdiği QRTime ürününü küresel pazara tanıtma fırsatı yakaladı.

Rekabetin giderek yoğunlaştığı iş yaşamında; veri analizi ve mobil yetenek kullanımına önem veren, dinamik ve esnek bir BT altyapısına sahip olan şirketler ön plana çıkıyor. Şirketlerin tüm departmanlarındaki yöneticilerin de bu farkındalık ile hareket ederek yönlendirmeleri daha rasyonel karar almalarını sağlıyor. Bu dönüşümün farkında olan Platin Bilişim Teknolojileri de, gerek geliştirdiği ürün ve hizmetlerle gerekse de yurt içi ve yurt dışı etkinlik katılımlarıyla Türkiye’deki kurumsal şirketleri bu dönüşüme hazırlamaya çalışıyor. Platin Bilişim’in bu bağlamda iş ortaklarıyla birlikte katıldığı son etkinlik, Las Vegas’ta gerçekleşen IBM Interconnect 2015 etkinliği oldu.

IBM’in globaldeki 3 büyük etkinliğinin (Impact, Innovate ve Pulse) bir karması olan ve yaklaşık 20.000 kişiyi bir araya getiren IBM InterConnect’te Bulut Bilişim, Mobil Teknolojiler, DevOps, Güvenlik, Nesnelerin İnterneti gibi pek çok önemli konuda son gelişmeler masaya yatırıldı. 2000 den fazla teknik oturumun gerçekleştiği etkinlikte kendi ürün ve çözümleriyle ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, IBM InterConnect etkinliği ile ilgili olarak şunları söyledi: “Platin Bilişim olarak; IBM InterConnect 2015’e iş ortaklarımızla birlikte katılım göstermekten ötürü çok mutluyuz. Global bakış açılarının paylaşıldığı bu etkinlikte hem öğrendik hem de eğlendik. Birçok teknik oturuma katılarak önümüzdeki dönemde yapacaklarımıza dair vizyonumuzu güncelledik. İş ortaklarımız ile birlikte, Aerosmith konserine katılarak oldukça keyifli zaman geçirdik.”

Bu tür etkinlikleri daha çok teknik anlamda bir öğrenme ve gelişim fırsatı olarak gördüklerini dile getiren Bamyacı, özellikle Qradar ürününe ilişkin olarak birçok teknik paylaşımın gerçekleştiğini dile getirdi. Hem katılım hem de teknik oturumlar bakımından oldukça zengin olan bu etkinlikte global çevreden dostluklar da geliştirme imkanı bulan Platin Bilişim ekibi, kurumsal, güvenli, yüksek performanslı, sınır tanımayan yeni nesil güvenlik zekası çözümü Qradar’a ilişkin geliştirdiği QRTime ürününü tanıttı. Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, QRTime için şu ifadeleri kullandı:
“QrTime, Platin Bilişim tarafından Qradar ürününe özel geliştirilmiş bir yazılımdır. QRadar için geliştirilen bu yazılım zaman damgalama konusunda en güvenilir çözümdür. QRTime ile birlikte Log dosyaları 5651 No’lu internet yasamızın kapsamına tam uyumlu bir şekilde damgalanır. Denetleyici kurumların şart koştuğu Zaman Serverları, Damgalama Süresi, Damgalama Periyodu, Damga Algoritması, Kontrol Mekanizması istekleri bu yazılım ile sağlanmıştır. Platin Bilişim olarak bizim geliştirdiğimiz bu yazılımı küresel bir çevrede sunmaktan dolayı son derece gurur duyduk. Ürüne olan ilgi de bizleri mutlu etti.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>