Techinside Google News
Techinside Google News

Reklam alıcıları önce güvenlik diyor

Yapılan bir araştırma, reklam alıcısı mecraların marka güvenliğini ön plana çıkarttığını gösteriyor.
- Advertisement -

Kasım 2014 tarihinde tamamlanan Integral Ad Science‘ın araştırması, Amerikalı dijital medya alıcılarının üç önemli başlığa dikkat ettiğini gösteriyor. Reklam dolandırıcılığı, izlenebilirlik ve marka güvenliği. Katılımcıların üçte biri reklam dolandırıcılığını ilk sıraya koyarken, yüzde 26’lık kesim takip edilebilirlik ve marka güvenliği demiş.

Asıl sorun ise şirketlerin tam anlamıyla aynı paydada buluşmaması. Aynı sıkıntı satın alım yapan mecralar için de geçerli. Reklam satışı yapan ve alım yapan farklı firmalar izlenebilirlik açısından oldukça farklı fikirlere sahip. Alıcıların sadece yüzde 22’si Media Rating Council‘in izlenebilirlik kurallarını yeterli bulduğunu söylüyor, satıcılarda ise oran yüzde 61’i buluyor. Amerikalı pazarlama mecraları ile ajansların önem verdiği ilk şey ise beklenileceği üzere marka güvenliği.

Katılımcıların büyük kısmı yatırdıkları paranın karşılığını tam olarak almak istediğini belirtiyor, katılımcıların belli bir kısmı satın aldıkları reklam içeriğini istedikleri gibi takip edebilmek arzusunda olduklarının altını çiziyor. Son olarak korkulu rüyaların başında bot’ların düzenli olarak hedef aldığı reklamlar bulunuyor. 10 ajanstan 3’ü bot’ların oluşturduğu sahte trafikten yakınırken, reklam satışı yapan isimlerin de yüzde 50’si aynı sıkıntıyı duyduklarını ekliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir