Reklamcılıkta iki dev birleşti: Wunderman Thompson doğdu

0

Dünyanın en büyük iletişim holdingi WPP çatısı altında yer alan Wunderman ve J. Walter Thompson, Kasım 2018’den beri süren birleşme yolculuğunu tamamladı

Dünyanın önde gelen dijital iletişim ajansı Wunderman ve dünyanın en köklü reklam ajanslarından J. Walter Thompson, güçlerini birleştirdi. Dünyanın en büyük iletişim holdingi WPP çatısı altında Wunderman Thompson adıyla hizmet verecek yeni yapılanmanın CEO’su Mel Edwards olurken, Ewen Sturgeon,Wunderman Thompson Avrupa CEO’su olarak stratejik büyümeden sorumlu olacak.

Wunderman Thompson’ın Türkiye’deki faaliyetlerine ise çok sayıda uluslararası şirkette üst düzey yöneticilik görevinde bulunmuş olan Ender Buruk liderlik edecek. Wunderman Thompson, Türkiye’nin de içinde olduğu dünya genelinde 90 pazarda 200 lokasyonda 20 bin çalışanla hizmet verecek.

Manajans CEO’su Tuğbay Bilbay yeni yapılanmada yönetim kurulu başkanı oldu

Wunderman Thompson markaların iletişim sektöründeki ihtiyaçlarına; kuvvetli yaratıcı ekibi, veri analizi ve teknolojiyi en güncel şekilde kullanma becerileri ile odaklanıyor. Tüm iletişim çözümlerinin hesap verilebilir şekilde kurgulanması, dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet göstermesi ve Adobe, Amazon, Google, IBM, Microsoft, Salesforce ve SAP gibi teknoloji devleriyle yakın ilişkileri Wunderman Thompson’ın değer önerilerini kuvvetlendiriyor.

Manajans Thompson döneminde CEO olan Tuğbay Bilbay ise yeni yapılanmada Wunderman Thompson Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak.  Bu arada, sektörümüzü takip edenler Ender Buruk’u Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı görevinden hatırlayabilir. 

Görsel: Ender Buruk, Wunderman Thompson Türkiye Genel Müdürü

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>