Reliance Jio, net karını açıkladı

0

Reliance Jio

Hintli telekom şirketi Reliance Jio, hizmetini Eylül 2016’da başlatmasından bu yana ilk üç aylık net karını açıkladı. Reliance Jio henüz yeni bir şirket olmasına rağmen çok hızlı bir şekilde büyüme gösteriyor.

Reliance Jio hızlı bir şekilde büyüyor

Telekomünikasyon şirketi Jio, üçüncü çeyrekte net karının 504 crore rupi yani neredeyse 79 milyon dolar olduğunu açıkladı. Faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kar (FAVÖK) 2,628 crore rupi, yaklaşık 412 milyon dolar olduğu ve işletme gelirlerinin 1 milyar dolara ulaştığı belirtildi. Henüz 1-2 yıllık bir şirket olmasına rağmen Jio, Hindistan piyasasında hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Jio, abone sayısının 31 Aralık 2017 itibariyle 160 milyon kullanıcıya ulaştığını ve kullanıcı başına ortalama gelirin 2.41 ABD doları olduğunu belirtti. Her kullanıcının aylık ortalama 9.6 GB almasının bu karda önemli bir payı var. Şirket, şu andaki ağlarında ev ve kurumsal hizmeti artırabilmek için fiber ağları deniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>