Renault akıllı ada inşa edecek

0

Renault akıllı ada

Renault akıllı ada inşa ederek, temiz enerji ve teknoloji alanında önemli bir adım atacak. Renault, Fransa’daki Belle-Île-en-Mer’i, akıllı ada olarak tasarlayacak.

Renault akıllı ada projesi başlatıyor

Elektrikli otomobil modellerine ağırlık veren Renault, daha temiz bir gelecek için farklı projeler üzerinde de çalışıyor. Yapılan anlaşma ile Belle-Île-en-Mer adası, Renault tarafından akıllı ada haline getirilecek.

Adada evlerin çatılarına güneş panelleri konularak çevre dostu bir şekilde elektrik üretimi gerçekleştirilecek. Geri dönüşüm batarya sistemleri kullanılacak olan adada, ulaşım için elektrikli araç filosu hizmet verecek.

Araç filosunda Renault Zoe 5 hatchback ve Renault Kangoo ZE model araçların kullanılacağı belirtiliyor. Ayrıca okullar gibi büyük kamu binalarına kurulacak olan güneş panellleri, gündüz saatlerinde binaların, akşam saatlerinde ise araçların elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>