Renault finansal sorunlar yaşıyor

0

Renault finansal sorunlar

Koronavirüs nedeniyle otomotiv sektöründe çok ciddi bir durağanlık hakim. Renault finansal sorunlar yaşamaya devam ederken Fransa’dan önemli bir uyarı geldi.

Renault finansal sorunlar nedeniyle endişeli

Salgından en çok etkilenen sektörler arasında otomotiv sektörü yer alıyor. Gerek üretimlerin durma noktasına gelmesi, gerekse sıfır araçlara olan talebin düşmesi sektörü bir hayli olumsuz etkiledi.

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire tarafından yapılan açıklama bu konudaki tehlikenin ne boyutta olduğunu gösterdi. Maire, Fransız otomotiv üreticisi Renault’un yaşadığı finansal sorunlara dikkat çekti. Maire, Renault’un ciddi finansal sorunlarla boğuştuğunu ve tamamen kapanma riskiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Sürdürülebilir modelini devam ettirebilmek için Renault, 5 milyar avro değerinde mali destek talebinde bulunmuştu. Kademeli olarak normalleşme çalışmaları yürüten Renault’un, bu zor ekonomik tabloyla nasıl bir savaş yaşayacağı da merak ediliyor.

Avrupa Birliği’nde otomotiv sektöründe toplam satışlar bu yılın Nisan ayında, geçen yıla göre yüzde 76.3 azalma gösterdi. Yani Renault gibi dev firmalar üretimlerine kesintisiz devam etseler bile tüketicilerin talebi bu konuda belirleyici bir rol oynayacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>