Renault Nissan Mitsubishi grubundan elektrikli araç açıklaması

0

Renault Nissan Mitsubishi

Renault Nissan Mitsubishi Alliance grubu elektrikli araç planlarını paylaştı. Grup, 2030 yılına kadar 35 yeni elektrikli araç üretecek.

Renault Nissan Mitsubishi grubundan elektrikli araç mesajı

Fransa merkezli Renault ile Japonya merkezli Nissan arasında yapılan bir stratejik ortaklık olan Renault Nissan Mitsubishi Alliance, geleceğe dönük hedeflerini paylaştı.

Renault Nissan Mitsubishi, 2030 yılına kadar 35 yeni elektrikli araç modeline sahip olmak amacıyla 25.8 milyar dolar harcamayı planladığını açıkladı. Bunun bir parçası olarak grup, yüzde 80 ortak kullanımla markalar arasında paylaşılan beş yeni platform geliştirecek. Nissan, otomobil üreticisinin popüler Micra’sının yerini almak üzere Avrupa’da satılacak tamamen elektrikli bir kompakt olan bu platformlardan birine dayanan ilk otomobillerden birini tanıttı.

Ortaklık tamamen elektrikli araçlara ve “akıllı ve bağlantılı mobiliteye” odaklanıyor. Platformlar, üretim tesisleri, güç aktarma organları ve araç segmentleri için bir havuz oluşturmaya izin veren “akıllı farklılaşma” sistemiyle araçlar arasındaki ortaklığı artırmayı hedefliyor. Renault Grubu, “Örneğin, C ve D segmenti için ortak platform, Alliance’ın üç markasından (Nissan Qashqai ve X-Trail, Mitsubishi Outlander, Renault Austral ve yakında çıkacak yedi koltuklu bir SUV) beş modeli sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>