Renesas ABD’de fabrika kurmayacak

0

Renesas ABD

Japon yarı iletken üreticisi Renesas CEO’su ABD’de çip üretim tesisleri inşa etme planı olmadığını söyledi.

CEO Hidetoshi Shibata, ön uç üretim söz konusu olduğunda, Avrupa veya ABD gibi coğrafyalarda iyi malzeme tedariki olduğuna kesinlikle inanmıyorum, dedi. Shibata, Renesas’ın doğal afetlerin neden olduğu zorluklarla başa çıkmak için teknolojilere yatırım yaptığını ve Japonya’da üretime odaklanmayı sürdürmenin risk oluşturduğunu ve depremlerin bazen üretimi kesintiye uğrattığını söyledi. Bir durma durumunda müşterilere tedarik edebileceği bir çip stoğu tutacaktı.

Mayıs ayında Renesas, Japonya’daki eski Kofu fabrikasına 90 milyar yen 650 milyon dolar yatırım yapacağını ve bu fabrikayı elektriği yöneten güç yongaları inşa edecek şekilde yenileyeceğini söyledi.

Genişleme, elektrikli araçlar için artan talebi karşılamaktır. Hissedarları arasında Toyota Motor Corp ve otomotiv tedarikçisi Denso Corp’un da bulunduğu Renesas , otomotiv endüstrisi için önemli bir çip tedarikçisi konumunda. Shibata , güç yönetimi yongalarında ve daha büyük transistörlere sahip bazı analog ve karışık sinyalli analog ve dijital yongalarda hala eksiklikler olduğunu, ancak makro düzeyde tüm talebi karşılayacak yeterli kapasitenin olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>