Renesas işlemci tesislerinde korkutan yangın

0

Renesas işlemci tesisleri

Renesas işlemci tesislerinde büyük bir yangın meydana geldi. Bu yangın, başta otomotiv olmak üzere birçok sektörü olumsuz etkileyecek.

Renesas işlemci tesislerinin yüzde 2’si yandı

Tüm dünyada işlemci sıkıntısı yaşanırken, Renesas tesislerinde meydana gelen yangın da bunun üstüne eklenmiş oldu. Üretim tesislerindeki yangın, birçok üreticiyi zor durumda bırakacak.

Japon üretici Renesas tesislerinde çıkan yangında, ekipmanların yüzde 2’si zarar gördü. Bu yanıgnla birlikte 300 mm işlemci üretimi durduruldu. Yangın nedeniyle 1 aylık üretimin kesintiye uğrayacağı tahmin ediliyor. Ayrıca üretimin durması nedeniyle Renesas’ın 165 milyon dolarlık zarar uğrayacağı da belirtildi.

Renesas’ın müşteri kitlesine baktığımızda ise daha çok otomotiv üreticilerinin olduğunu görüyoruz. Bu nedenle otomotiv sektöründe önümüzdeki süreçte büyük bir sorun meydana gelebilir. Renesas’ın müşterileri arasında teknoloji devi Apple da yer alıyor. Dev şirketler Renesas yerine geçici bir alternatife yönelmek durumunda kalabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>