Restoranlar için dijital teknolojiler

0

Restoranlar

Restoranlar için uygulana yapay zeka, robotik gibi teknolojiler, küçük toplumların da dijitalleşme sürecinde deneyim kazanmalarını sağlıyor. Zuckerberg Media, restoranlar için birçok farklı teknolojiyi entegre bir şekilde kullanıyor.

Facebook’un eski Pazarlama Müdürü tarafından kurulan Zuckerberg Media, restoran endüstrisinde STEM ve yapay zekanın kullanımına yönelik çalışıyor Bu girişim ile teknolojiden küçük toplulukların da yararlanabileceği belirtiliyor.

Restoranlar için teknoloji odaklı örnekler

3D yazıcı

Zuckerberg Media’nın son girişim şirketi Sue’s Tech Kitchen (STK), teknolojinin şimdiye kadar insanlara verildiği birçok görevi yerine getiren, işlevsel bir restoran inşa etmeye odaklandı. Retoranda 3D baskı ile logo şekilli kreple yapılıyor müşterilere teknoloji odaklı yemek sunuluyor.

Yemek için CRM

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), makine öğreniminin yalnızca Salesforce ve Dynamics anlamında değil, müşterilerin önceki siparişlerini takip etmek ve bu verileri ve özelleştirilmiş menüler sunmak için kullanılabilen, bir restoranında uygulanabilecek önemli bir alandır.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>