Reuters blockchain patenti aldı

0

Reuters blockchain

Reuters blockchain patenti alarak, iş süreçlerinde dijitalleşme için ilk adımını attı. Alınan blockchain patentiyle, kimliklendirme de yapılacak.

Reuters blockchain patenti nasıl çalışıyor?

Medya sektörünün en büyüklerinden Thomas Reuters, blockchain patenti aldı. 2015 yılında başlayan çalışmalar sonucunda, patent başvurusunun olumlu sonuçlandığı belirtildi. Ana akım medyanın liderlerinden biri olan Thomas Reuters, blockchain ile kimlik yönetim sistemi uygulayacak.

İş süreçlerine blockchain’in entegre edilmesiyle sisteme belirli kaynaklarından veri aktarılacak. Daha sonra bu verilerle bir kimlik oluşturulacak ve token haline getirilip saklanacak.

Dijital kimlik oluşturulmasıyla, haber kaynaklarının daha verimli ve doğru bir şekilde kullanılması amaçlanıyor. Blockchain ve kripto para piyasasına uzun süredir ilgi duyan Thomas Reuters, geçtiğimiz yıl 8,4 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelirin bir kısmıyla da kripto para ve blockchain piyasasına yönelik yatırımların yapılması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>