Reuters yapay zeka ile çalışacak

0

Reuters yapay zeka

Reuters yapay zeka ile çalışarak bu alanda çalışma yürüten ile medya şirketlerinden biri olacak. Reuters yapay zeka ile veri analizlerine hızlı bir şekilde ulaşacak.

Reuters yapay zeka ile verilere ulaşacak

Reuters, dijital dönüşüme ayak uydurabilmek için Lynx Insight isimli bir yapay zeka aracı üzerinde çalışıyor. Dijital veri bilimci olarak nitelendirebileceğimiz Insight, geçmiş ve geleceği bir arada değerlendirebiliyor. Örneğin; Walmart hisseleri hakkında bir haberin yapılacağı senaryoyu ele alalım. Yapay zeka Reuters tarafından geçmişte yapılan Walmart hisseleri hakkında haberleri inceliyor ve analiz ediyor. Daha sonra şu anki hisse değerini de ele alarak ilgili editöre haber fikri veriyor.

Şu anda onlarca editör tarafından denemeleri devam eden yapay zeka, demo sürümünde. Geliştirme çalışmalarının ardından editörlerin en önemli yardımcısı olabilir.

Ancak metin yazan yapay zeka, gelecekte editörlük mesleğinin sonunu getirebilir. MIT’li araştırmacılar, geçtiğimiz yıl korku hikayesi yazabilen bir yapay zeka geliştirmişti. Yapay zeka işleyiş olarak karşı taraftan aldığı anahtar kelimeler ile korku hikayesi yazabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>