REvil hack grubu yeni bir saldırıda bulundu

0

REvil hack grubu

Siber saldırılarda sık sık ismini duyduğumuz REvil hack grubu yeni bir saldırıda bulundu. Revil bu kez 150 yıllık bir şirkete saldırdı.

REvil hack grubu faaliyetlerine devam ediyor

Yazılım dünyasının en tehlikeli gruplarından olan Revil, siber saldırılarına hız kesmeden devam ediyor. Daha önce ABD başkanı Trump’ı tehdit eden Revil, bu kez oldukça köklü bir şirkete saldırdı.

Yapılan açıklamaya göre Revilz, 150 yıllık Brown-Forman isimli şirkete saldırıda bulundu. Açıklamada bu ekibin, bünyesinde Jack Daniel’s gibi önemli markaları bulunduran Brown-Forman’in bulut temelli servislerini hedef aldığı belirtildi. Siber saldırganların 1 aydan uzun bir süredir, şirketin sistemine erişim sağladığı öğrenildi.

Ayrıca bu 1 aylık sürede ekip, şirketin neredeyse tüm sistemlerini ve cihazlarını kullanım dışı hale getirebilecek kadar sızıntı yapmayı da başardı.

Brown-Forman hızlı bir şekilde müdahale edildiğini ve bu saldırının önlendiğini açıkladı. Ancak Revil, şirketten 1 TB’lık veri çaldığını, bunu da şirketten fidye almak amaçlı kullanacağını bildiriyor. Revil’in şirket içindeki konuşmalardan personel verilerine kadar kapsamlı bir şekilde verilere erişim sağladığı vurgulanıyor.

Brown-Forman ise hukuki sürecin başlatıldığını, çok hızlı şekilde bir veri güvenlik şirketiyle anlaşılarak gerekli önlemlerin alındığını belirtiyor. Revil, şirketin sağduyulu bir şekilde yaklaşarak ödemeyi gerçekleştireceğini söylüyor. Ancak bunun yapılıp yapılmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>