Revo Capital’den 13,5 milyon TL’lik yatırım

0

Revo Capital, global ekonominin içinden geçtiği zor bir dönemde 41 milyon euro ile devreye aldığı Fon II kapsamında ilk yatırımını gerçekleştirdi. 13,5 milyon TL’lik ilk yatırım AR/VR uygulamalarının geleceğini şekillendirmeyi hedefleyen CY Vision’a gitti. 

Revo Capital’den CY Vision’a yatırım

Optik mühendislik şirketi CY Vision, 13,5 milyon TL’lik yatırım almayı başardı. Revo Capital tarafından verilen bu yatırım kararı şirket tarafından duyuruldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Revo Capital Yönetici Ortağı Cenk Bayrakdar ise şunları söyledi:

“Revo’da bir yandan Fon II’nin hazırlıkları sürerken destekleyeceğimiz girişimleri belirlemek için çalışmalarımıza da eş zamanlı olarak başlamıştık. Son imzaların atılmasının hemen ardından ilk etapta 41 milyon Euro ile devreye aldığımız fonda ilk yatırımımızı hızla hayata geçirdik. AR/VR alanındaki bir girişim olan CY Vision konusunda uzman kurucuları, güçlü ekip yapısı, geliştirdiği benzersiz ve fark yaratan teknoloji ile geleceğin teknolojisi AR/VR alanında büyük başarılara imza atacak bir start-up. Start-up’lar açısından mali kaynaklara erişimin zorlaştığı bir dönemde bu yatırımı yapıyor olmanın da hem girişimci ekosistemine hem yatırımcı dünyasına umut ve moral verecek bir adım olduğunu düşünüyoruz. Revo’nun maddi desteğinin yanı sıra bilgi birikimini de yanına alan CY Vision’ın kısa sürede dünya çapında önemli başarılara imza atacağına inanıyoruz.”

CY Vision, görüntülere derinlik kazandırarak üç boyutlu olarak algılanması için halihazırda kullanılan ancak kullanıcıda fiziksel ve sosyal rahatsızlık yaratan standart görüntüleme sistemlerinin yerini alacak ve geleceğin daha gelişmiş AR/VR teknolojilerinin temelini oluşturacak holografik görüntüleme teknikleri teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>