Ripple ile YouTube davalık oldu

0

Ripple ile YouTube içerik güvenliği nedeniyle davalık oldu. Ripple, YouTube’u dolandırıcılık faaliyetlerine önlem almamakla suçladı.

Ripple ile YouTube arasında anlaşmazlık

Kripto para piyasası, dönem dönem dolandırıcılık haberleriyle gündeme geliyor. kripto para girişimcileri de bu konuda daha sıkı önlemlerin alınması için çağrılarda bulunuyor.

Son olarak Ripple, donlandırıcılık konusunda YouTube ile gerginlik yaşadı. Ripple, YouTube’un kullanıcıları yanlış yönlendiren dolandırıcılıkla ilgili içeriklerde herhangi bir adım atmadığını, bunun da kripto para piyasasını zor durumda bıraktığını iddia etti. Ripple, bu iddialarla YouTube’u mahkemeye verdi.

Ripple bu tip içeriklerin kendilerinin markalarına ve itibarlarına onarılamaz zarar verdiğini, bu durumdan büyük rahatsızlık duyduklarını açıkladı.

YouTube, bu tip dolandırıcılık faaliyetleri için gerekli yatırımı yapmakta zorlandığını birkaç kez açıklamıştı. Ancak Ripple cephesi, geçen yıl reklam gelirlerinden 15 milyar dolar gelir elde den YouTube’un bu tip konularda çok kolay bir şekilde önlem alabileceğini söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>